WatchGuard Firebox T35-R med 3 års Standard Support

Produkten tillverkas inte längre och har därför utgått ur sortimentet.

Ring oss på 08-24 40 30 eller skicka ett mail till salj@watchguardspecialisten.se så hjälper vi dig hitta rätt produkt.

WatchGuard Firebox T35-R är byggd för extrema miljöer utan att göra avkall på prestanda och enterprise-säkerhet och prestanda.

WatchGuard Firebox T35-R är IP64-klassad (regn- och dammtät) och klarar av att operera i -40 till +60ºC utan extra inneslutning. 

Firebox T35 klarar upp till 940 Mbit kontinuerlig brandväggsgenomströmning och 203 Mbit med alla UTM tjänster påslagna (full scan).

Firebox T35-R

OBS MODELLEN/SERIEN HAR SLUTAT TILLVERKAS

Licenser till WatchGuard Firebox T35-R säljs fortfarande och finns här.

WatchGuard Firebox T35-R är byggd för extrema miljöer utan att göra avkall på prestanda och enterprise-säkerhet och prestanda.

WatchGuard Firebox T35-R är IP64-klassad (regn- och dammtät) och klarar av att operera i -40 till +60ºC utan extra inneslutning. 

WatchGuard Firebox T35-R passar med andra ord perfekt till lagermiljöer, jordbruksmiljöer eller utomhusmiljöer.

Med WatchGuard Dimension (ingår utan kostnad) och Total Security Suite får man ett suveränt rapportverktyg och samtidigt fullfjädrad säkerhet inklusive skydd mot Ransomware även för anslutna klienter. Allting paketerat i ett lättanvänt administrationsverktyg ger administratörer möjlighet att snabbt fjärrkonfigurera WatchGuard Firebox T35-R så att företag kan säkerställa att de är skyddade var de än ansluter. WatchGuard Firebox T35-R klarar upp till 940 Mbit kontinuerlig brandväggsgenomströmning och 203Mbit med alla UTM tjänster påslagna och full scan.

LiveSecurity/Standard Support

I LiveSecurity/Standard Support ingår fria mjukvaruuppdateringar (patchar och ny funktionalitet), hårdvarugaranti under hela licensperioden samt chat- och telefonsupport 24/7 från WatchGuard med obegränsat antal supportärenden.

Datasheet Firebox T35-R

Läs mer

Behöver du hjälp?

Behöver du hjälp?